Vo2 Max’i duymuş olabilirsiniz – fiziksel uygunluk seviyenizi göstermeye yardımcı olan bir sayı – ve Fitbit’in yeni özelliği: kardiyo fiziksel uygunluğunuza dayanan kardiyo fiziksel uygunluk seviyesi Puan: VO2 Max’inizin bir alıntısı ve şu anda Fitbit Blaze ve Fitbit Fee 2 ile sunulan bir alıntı. En son izleyiciye sahip olmasanız bile, vücut işlemlerinizi tam olarak ne kadar etkili bir şekilde geliştirerek VO2 Max’inizi artırabilirsiniz. oksijen kullanıldığı gibi. Sıradan konuşmada: Bu, daha sağlıklı, daha zinde olmak anlamına gelir.

Öyleyse VO2 Max veya Cardio Fiziksel Fitness puanınızı tam olarak nasıl artırıyorsunuz ve esasen aerobik kapasitenizi artırıyorsunuz? Kilo vermek, numaranızın artmasına yardımcı olabilir, ancak kardiyoversafor dayanıklılığınızı artırmak için en iyi yöntemlerden biri egzersizdir. Araştırma çalışması, aralıklarla daha yüksek yoğunluklu egzersizi (kısa süreli patlamalar için bir egzersiz sırasında kendinizi zorladığınızda) sayılarınıza en büyük destek sağlayabileceğini göstermektedir. İşte tam olarak beş günlük antrenmana nasıl yerleştirileceğiniz, böylece kalp atış hızınızı ve fiziksel uygunluk seviyenizi artırabilirsiniz.

Yürüyorsanız:

Yavaş bir yürüyüş yapmak yerine, Star Fitness eğitmeni ve Fitbit Büyükelçisi Harley Pasternak’ın da amaçla yürümeyi önerdiği gibi yapın. 30 dakika boyunca saatte 3,5 mil güçlü bir hızda yürüyen tipik 155 lb’lik kişi yaklaşık 150 kalori verebilir. Aynı şekilde kalp atış hızınızı yükseltebilirsiniz. Bu sizin için de hızlıysa, hızınızı aralıklarla artıran yöntem. Hızınızı bir dakika boyunca itin ve sonra bir sonraki dakika için daha rahat bir yürüyüşe geri çevirin. on kez dönüşümlü.

Aynı şekilde tepelere gidebilirsiniz, çünkü güçlü bir yürüyüş kalp atış hızınızı daha da yükseltebilir.

Çalışıyorsanız:

Hızınızla oynayın. Hız oyunu için İsveç (ve tipik fitness) terimi Fartlek’tir, bu da koşunuz sırasında hızınızı ve yoğunluğunuzu biraz rastgele aralıklarla kaydırmak anlamına gelir. Egzersiz sırasında kendinizi daha zor, enerji bankanızı kırmadan kalp atış hızınızın artmasını sağlar. Osuruklar hakkında eğlenceli kısmı (aptal adlarının dışında) onları değiştirebilmenizdir – belki de 30 saniye boyunca zor koşar veya yolda bir ağaca – bir aralıkta, aralarında bir dakika yürürken O zamanlar bir sonraki aralıkta 45 saniye boyunca itiyor, iki dakikalık yürüme veya koşu aralarında.

Eğer dayanıklılık eğitimiyseniz:

Kalp atış hızınızı yükseltmek için farklı kas kütlesi gruplarına sahip devreler yapın. Örneğin, bir dizi şınavdan sonra, tezgah dipleri ile uyulan, yürüyüş lunges tarafından uyulan bir dizi vücut ağırlığı squat yapın. Farklı kaslar çalışan alternatif egzersizler, hareket etmeye devam ederken yeni çalıştığınızı dinlendirmenizi sağlar. İhtiyacınız varsa her seri arasında 30 saniye ila bir dakika (belki de su molası için) dinlenerek tüm devrenizi üç kez tekrarlayın.

Ticker’ınızı ağırlık alanında devirmenin bir başka yöntemi, daha ağır ağırlıklarla kısa setler yapmaktır. Yüksek yoğunluklu dayanıklılık eğitimi de kalp atış hızınızı artırabilir.

Yoga yapıyorsanız:

Vinyasa, güç veya “akış” sınıfı arayın. Kalp atış hızınızı yükseltmesine yardımcı olan nefesinizle sürekli hareket edeceksiniz. Bir akış sınıfı bulamıyorsanız, Warrior 2’yi olabildiğince uzun süre tutmayı deneyin. Power Yoga eğitmeni Rudy Mettia’ya göre, şimdiki tam vücut, kalp kaçış zorluğu üretiyor.

Bisiklete biniyorsanız (dışarıda veya içeri!):

Fitbit büyükelçisinin yanı sıra bisiklete binme efsanesi Jens Voigt’in 40/20 aralıklarını deneyin, sürüşlerinizi hızlı ve ilginç tutmak için – yolda ister sabit bir bisiklette olsun. 40 saniye boyunca pedal, 80 ve tolere edebileceğiniz kadar dirençle, 100 zamanlı bir kadansla 20 saniye ve dirençsiz bir dirençle pedal çevirin. 10 kez tekrarlayın.

Dirençle olan patlama, ek bir zorluk ekleyecek ve sizi anaerobik eşiğinize itecektir – bu da vücudunuzun kaldırabileceğinden daha hızlı laktik asit oluşturmaya başladığı zamandır. Başka bir deyişle, çok çalıştığınız anlamına gelir.

Yeni kardiyo fiziksel fitness seviyesi işlevi, Fitbit uygulamasında kişiselleştirilmiş bir kardiyo fiziksel fitness puanı olan VO2 Max’inizin bir alıntısı kullanan fiziksel uygunluk seviyenizin bir anlık görüntüsünü görmenizi sağlar. Fonksiyon, genellikle bir laboratuvarda belirlenen ve size sunulan elit sporcular için ayrılmış bir ölçüm olan VO2 Max’i çok daha ulaşılabilir bir şekilde yapar. Artık antrenmanlarınızın ve günlük adımlarınızın kardiyovasküler uygunluğunuzu nasıl etkilediğini tam olarak görebilirsiniz. Kardiyo Fiziksel Fitness seviyesi şu anda Fitbit Ücreti 2 için özeldir.

Bu bilgi akademik işlevler içindir, ancak tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bir sağlık ve sağlıklı yaşam sorunu veya koşulunu teşhis etmek veya tedavi etmek için bu bilgileri kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden önce her zaman doktorunuzla denetleyin, alG takviyeleri veya yeni bir fiziksel uygunluk rutini başlatır.

Lara Rosenbaum

Lara Rosenbaum, açık havada ciddi bir coşku ile yazar, lisanslı bir fiziksel uygunluk eğitmeni ve köpek tutkunudur. Eskiden Fitbit’in fiziksel uygunluk editörü Lara, kurucu fiziksel fitness editörü olduğu kadın sağlığı da dahil olmak üzere bir dizi dergide editoryal pozisyonlar düzenledi. Lara da aynı şekilde eski bir elit sporcudur, aynı zamanda ABD serbest stil kayak ekibinin bir üyesi olarak dünyayı dolaşmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.