bilginin güç olduğunu ve görünüşe göre UFC’nin sözleşme müzakereleri söz konusu olduğunda savaşçıların bilgilendirilmesini istemediğine dair güçlü bir dava açıyor.

Son zamanlarda Mark Hunt’ın UFC’nin ana şirketi Brock Lesnar ve Zuffa’ya karşı açılan davasında açılan mahkeme gazeteleri Zuffa, mahkemeden Mark Hunt’un sözleşmesinin ayrıntılarını gizli tutmasını istiyor. Neden? Niye? Çünkü kadrolarındaki diğer savaşçıların Hunt’ın anlaşmasının ayrıntılarını bilmesini istemiyorlar.

Savaşçıları organize etme girişimi olan Project Spearhead için yasal ağır kaldırma yapan iş avukatı Lucas Middlebrook, bu snippet’i Zuffa’nın mahkeme dosyalamasından yayınladı –

Sendikalaşan savaşçılar sözleşme müzakeresinde çok daha fazla şeffaflık olurdu, Zuffa’nın açıkça istemediği bir şey.

Zuffa, sendikalaşmanın aslında savaşçılara nasıl yardımcı olabileceğini açıklayan ilk kez mahkemeye tartışmalar yapmadı. Bu yılın başlarında, Zuffa’nın avukatları, UFC’nin UFC savaşçı gelir hisselerini diğer profesyonel sporlarla karşılaştırmanın haksız olduğunu belirtti, çünkü diğer profesyonel sporlar sendikalaştığından. Savaşçıların NFL, NBA, MLB ve NHL’deki gelir bölünmüş sporcuların almasını beklememesi gerektiğini savundular, çünkü bu sporcular sendikalaşıyor ve savaşçılar değil.

Anlamlı sayıda aktif savaşçının sendikalaşmaya çalışmak için gereken adımları atması ne olacağı bilinmemektedir. Ancak savaşçılar Zuffa’nın resmi mahkeme başvurularını okurlarsa, bunu yapmak için dava oldukça netleşir.

Reklamcılık

Bunu Paylaş:
Twitter
Facebook

Bunun gibi:
Yükleme gibi …

İlişkili

Mark Hunt, doping dolandırıcılık komplosunu iddia eden UFC / Lesnar’a dava açıyor 11 Şubat 2017 8 Yorumlarla
UFC Anti Trust Hukukunun 16 Aralık 2014 tarihli 22 Yorum ile Genel Bakış ve Analizi
Davacılar UFC Anti Güven Hukukunda İnce Ayarlama Argümanları 25 Kasım 2018

Leave a Reply

Your email address will not be published.