Çikolata Bileşikleri Yüksek Kolesterolle Dövüş
Jonathan Benson, personel yazarı

(NaturalNews) Çikolata, beslenme iyiliğinin hazinesi olmak için büyük bir ilgiye sahiptir. Kakao çekirdeklerindeki polifenoller, tıbbi gıda olarak çikolataya yenilenen ilgi oranını teşvik eden kalp, beyni ve karaciğer sağlığını teşvik etmekle bağlantılıdır. Yeni bir araştırma çalışmasının yanı sıra, çikolatalı polifenollerin de zayıf kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğunu gösteren faydaların artan listesine katkıda bulunuyor.

Diyabetik Tıp dergisinde yayınlanan araştırma çalışması, tip-2 diyabetli 12 gönüllüden oluşan bir grupta polifenol açısından zengin çikolatanın etkilerini test etti. 16 hafta sonra, İngiltere’deki Hull Üniversitesi’nden araştırmacılar, polifenollerin büyük kolesterol seviyelerini artırırken düşük katılımcıların zayıf kolesterol seviyelerine yardım ettiğini buldular.

Çalışmanın yazarı Profesör Steve Akin, “Yüksek kakao materyaline sahip çikolata, diyet planına ve yaşam tarzına mantıklı, dengeli bir yaklaşımın bir parçası olarak tip-2 diyabetli bireylerin diyet planına dahil edilmelidir” dedi.

Ağustos ayında NaturalNews, benzer sonuçları keşfeden bir İsveç araştırma çalışmasını ele aldı (…). Aynı şekilde, minimal olarak işlenen yüksek flavanol çikolatanın, çoğu markette sunulan yüksek oranda işlenmiş çikolata şekerinden çok farklı olduğunu gösterdi.

Gerçek kakao çekirdekleri, kalp kas kütlesini uyaran ve kan damarlarını genişleten theobromin (zararlı brom kimyasaldan farklı bir bileşik) gibi alkaloid bitkiler de dahil olmak üzere hayati besinler açısından zengindir. Bu bileşik ve diğerleri, yüksek tansiyonu azaltmanın yanı sıra sağlıklı arterlerin korunmasında gösterilebilir faydalar sağlar.

Bununla birlikte, işlenmiş çikolata, bu besinlerin çoğundan veya hepsinden çıkarılmıştır. Kötü yağları ve ince ayarlı şekerleri ekleyin ve sağlığınız için gerçekten zayıf bir çikolata ürüne emanet ediliyorsunuz. Çikolata tüketirken, Shift Nutrition (www.transitionNutrition.com), güçlendirilmiş çikolata (www.empoweredfoods.com), kutsal çikolata (…) ve aynı zamanda WildBar (www tarafından yapılanlar gibi işlenmemiş, süper gıda çeşitlerini aradığınızdan emin olun (www .Wildbar.info).

Leave a Reply

Your email address will not be published.