Büyük on konferansın önümüzdeki sezon için tüm konferans dışı futbol oyunlarını iptal etme kararı-ve diğer büyük konferanslardaki kurumların yakında uyma olasılığı Bir dizi muhtemel yasal meseleyi gündeme getiren Nathaniel Grow, iş mevzuatı doçenti ve Indiana Üniversitesi Kelley İşletme Enstitüsü’nün ilkeleri.

Grow, “Okulların kolej futbol düzenleme anlaşmasının şartlarına bağlı olarak, oyunu iptal eden üniversite, diğer kuruma anlaşmayı kırmak için bir miktar ödeme borcu olabilir” dedi. “İptal eden üniversite ödeme yapmayı reddederse, diğer kurumun bir dava veri seçmesi şaşırtıcı olmaz.”

Spor hukuku alanında ulusal olarak kabul edilen bir profesyonel olan Grow, incelendiğinde, üniversite dergisinde ve üniversite hukukunda 2010 makalesinin konusu olan bu konuyu incelemiştir.

“Böyle bir davanın nihai sonucu büyük ölçüde etkilenen iki okulun sözleşmesinin belirli şartlarına bağlı olacaktır. Bununla birlikte, genel olarak, sözleşmenin iki hükümü muhtemelen en önemlisi olacaktır. Birincisi, çoğu düzenleme anlaşması, sözleşmenin bir tarafının diğer kutlamaya sözleşmenin kırılması durumunda belirli bir miktarda para ödemesi gerektiğini belirten bir madde olan bir tür tasfiye edilmiş zarar hükmü içerecektir. Genellikle, bu sözleşmeler, ihlal kutlamasının, rakibin iptal edilen oyunu rutininde bir tane ile yeterince uygun bir alternatif rakibe karşı değiştirememesi durumunda diğer kuruma ödeme yapması gerektiğini sağlayacaktır.

“Bu düzenleme anlaşmalarındaki diğer uygun maddenin, bazen ‘Tanrı’nın Yasası’ maddesi olarak adlandırılan güç hükmü olması muhtemeldir. Bu hükümler uyarınca, oyunu haksız yere zor veya imkansız hale getiren durumlar ortaya çıkarsa, kurumlar bir oyunu ücretsiz olarak iptal etmekten mazur görülebilir (örneğin, bir kasırga veya diğer büyük hava durumu olayı). Böyle bir düzenlemenin uygulanabilirliği, sözleşmede kullanılan belirli ifadelere bağlı olarak değişecektir ve maddenin bir ekibin bir oyunu bir pandemik veya seminer politikasında bir değişiklik temelinde iptal etmesine izin verip vermeyeceği de değişecektir. -Konferans Oyunları. ”

Bunu Paylaş:
Facebook
Twitter
E -posta

Leave a Reply

Your email address will not be published.