Şüphesiz, her sabah en iyi sağlıklı yemek niyetiyle uyanıyorsunuz. Ama günün bir yerinde, bir şeyler ters gidiyor gibi görünüyor. Kalorileri mi kesiyor ve her zaman aç hissediyor musunuz? Ya da belki bu yemek sonrası şeker isteklerini yenemiyor gibi görünüyorsunuz? Herkes ara sıra akar. Ancak bu beş öğün hatasını yapmak, hedeflerinize ulaşmaktan sizi geri çekiyor olabilir. NBD! Birkaç basit ince ayarla, bunlardan kolayca kaçınabilir ve beslenmenize ince ayar yapabilirsiniz.

Hata #1: Çok fazla ince ayarlı karbonhidrat, kahvaltı için yeterli protein yok

Donut, simit ve beyaz ekmek gibi işlenmiş yiyeceklerde kahvaltı yapmak, kan şekeri seviyelerinizi bir rollercoaster yolculuğuna gönderiyor – bu da size daha sonra daha fazla şeker özlemini bırakıyor. Ayrıca, birçok insan sabah proteini ihmal eder, daha sonra akşam yemeğinde bir parça et üzerinde aşırı yükler. Kahvaltınıza kepekli tahıllar ve protein eklemek, iştahınızı düzenlemeye ve istekleri yönetmeye yardımcı olabilir. Sade, yağsız Yunan yoğurt, az yağlı süzme peynir, yumurta veya fasulye gibi tatmin edici bir protein ile eşleştirilmiş yulaf, kinoa veya tam buğday ekmeği gibi tam tahılları doldurun.

Hata #2: Bütün gün atıştırma – ve yanlış şeylerde

Bir atıştırmalık yediğiniz bir şey olmalı, yaptığınız bir şey değil. Bütün gün atıştırıyorsanız, saatinizi sıfırlama zamanı. Yemeklerinizi her 2 ila 3 saatte bir alan ve günde üç ana yemek ve iki küçük atıştırmalık yemeyi hedefleyin. Arada, sadece suyu veya şekersiz bitkisel çayı yutun. Atıştırmalık yaptığınızda yapışkan pişmiş ürünleri ve çok renkli şekerleri atlayın. Bunun yerine tatlı düzeltmenizi taze meyveden alın. Ve işten eve döndüğünüz anda doğrudan buzdolabına daldığınızı fark ederseniz, küçük bir avuç fındık veya humus ve sebze çubukları gibi protein ve lif dolu bir atıştırmalıkta munching yapmayı deneyin. Sizi hangry olmanızı ve daha sonra ekstra kalori ile aşırı telafi etmekten alıkoyacaktır.

Hata #3: Öğle yemeği için yemek masası

Çalışma alanınızda yemek yemek uygun görünebilir, ancak dikkati dağılmış yemekler tipik olarak aşırı yemeye yol açar. Bu özellikle öğle yemeği için paketini yakalarken sorunlu. Kızarmış tavuk (bir salata üzerinde bile!), Burritolar, hamburgerler ve patates kızartması yağ dolu, tuz bombalarıdır. Daha iyi bir öğle yemeği planı: evde sağlıklı bir yemek toplayın, sonra yavaşlayın, tadını çıkarın ve çiğnediğinize daha fazla dikkat edin. Öğle yemeğinizi bir kafeteryaya, ortak bir masaya veya hatta dışarıya götürün – daha sağlıklı seçenekler yaptığınızı ve dolduğunuzda yemeyi bıraktığınızı görebilirsiniz.

Hata #4: Yeterli su yok, çok fazla şekerli içecek

Dehidrasyon gündüz yorgunluğunun önemli bir nedenidir. Ancak bir bardak H2O almak yerine, çoğu insan şekerli veya kafeinli bir pick-me-up’a (bazen her ikisi de!) Ulaşır. Sodaları, enerji içeceklerini, tatlı kahveleri ve buzlu çayları indirin! Diyet soda da en iyi fikir değil. Suyu tercih ettiğiniz içeceğinizi yapın.

Hata #5: Akşam yemeği için büyük parçalar ve tekrarlanan yemekler

Uzun bir günden sonra, günden güne aynı seçeneklerle akşam yemeği için otopilota gitmek kolaydır – chicken meme, bezelye ve patates, kimse? Ancak yediğiniz protein açısından zengin yiyeceklerin ve sebzeleri karıştırmak önemlidir. Diyetinize daha fazla besin alırsınız, bu da uzun süreli sağlığınız için daha iyidir. Daha fazla balık ve baklagillerin tadını çıkarın ve haftada bir veya iki kez 3 ila 4 ons et veya tavukla kalın. Ve farklı sebzeleri deneyerek mutfağınıza daha fazla renk katmaktan korkmayın.

Bu yeme hatalarından bir (veya daha fazlası!) İle ilişki kurabiliyorsanız endişelenmeyin – Mistakes olur! Ancak yemek zamanlarında biraz planlama ve farkındalıkla, sağlıklı yemek alışkanlığınızı tekrar yoluna koyabilirsiniz.

Bu bilgi yalnızca eğitim fonksiyonları içindir ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Tracy Morris

Tracy Morris, Fitbit’in baş beslenme uzmanıdır. Güney Afrika’dan Beslenme ve Diyetetik Yüksek Lisans derecesi ile aynı zamanda Avustralya akredite bir diyetisyen ve ABD’de Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin uluslararası bir üyesidir. Son 20 yılda, Tracy’s beş farklı ülkede ikamet ediyordu ve dünyanın dört bir yanındaki insanlara sağlıklı olmaları için ilham verdi. Halen Avustralya’nın Sunny Sydney’de yaşıyor ve burada dünyanın dört bir yanındaki Fitbit hayranlarının en iyi yaşamlarını yaşamasına yardımcı oluyor. Çalışmadığı, üç küçük çocuğunun peşinden koşarken veya Pilates uyguladığı zaman, Pinot Noir’i eşiyle güneş batışını izlerken yudumlarken bulunabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.