New York (Reuters) – 3.1 milyondan fazla müşteriye hizmet veren 347 sağlık kulübü işleten Bally Total Fitness Holding Corp, 17 ay içinde ikinci kez iflas koruması için başvurdu ve Satılık.

Chicago merkezli şirket ve 40’tan fazla bağlı kuruluş Çarşamba günü Manhattan’daki ABD İflas Mahkemesi ile Bölüm 11 koruması için başvurdu. Bally, 1 milyar dolardan fazla varlık ve borcu olduğunu ve 100.000’den fazla alacaklıya sahip olduğunu söyledi.

İcra Kurulu Başkanı Michael Sheehan yaptığı açıklamada, “Bally’nin uzun vadeli borçluluğunun yükü, bugünün kısıtlı kredi piyasalarında yeniden finansman seçeneklerinin eksikliği ile birleştiğinde” dedi. , Bally’nin işletim sonuçlarında “işaretlenmiş iyileştirme” ne olmasına rağmen.

Bally ilk olarak 31 Temmuz 2007’de iflas koruması için başvurdu ve iki ay sonra Hedge Fonu Harbinger Capital Partners’tan 233.6 milyon dolar aldıktan sonra ortaya çıktı. Daha sonra, Bally’nin kurulu tarafından kabul edilen bir karara göre, ortaya çıktığında elde ettiği bir kredi sözleşmesi kapsamında temerrüde düştü.

Şirket Çarşamba günü yaptığı açıklamada, potansiyel alıcılardan “zor” faiz aldığını ve bazı borç verenlerle varlıklarını satın alma anlaşması konusunda “aktif ve ileri” görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Böyle bir anlaşma müzakere ederse, borç verenler günlük operasyonlar yürütmek için finansman sağlayacaklarını söyledi.

Bally, bir satış düzenleyemiyorsa kendi başına yeniden organize edebileceğini ve iflas sürecinin borcu önemli ölçüde azaltmasına ve operasyonları kolaylaştırmasına izin vermesi gerektiğini söyledi.

ABD Bancorp (USB.N: Alıntı, Profil, Araştırma, Stok Buzz) ve HSBC Holdings plc (HSBA.L: Alıntı, Profil, Araştırma, Stok Buzz) Bally’nin en büyük teminatsız alacaklılarıdır, ilgili taleplerle İflas dilekçesine göre 247,3 milyon dolar ve 231,3 milyon dolar.

Bally, Houlihan Lokey Howard & Zuk ve hukuk firması Kramer Levin Naftalis & Frankel LLP’yi danışman olarak tuttu. Harbinger yorum için hemen müsait değildi.

(Jonathan Stempel tarafından raporlama, Gerald E. McCormick ve John Wallace tarafından düzenleme)

Leave a Reply

Your email address will not be published.