Egzersiz söz konusu olduğunda, kilo kaybı ve güç kazanımları tek olası yan etki değildir. Arada bir, kaşıntılı bacaklar, uyuşuk ayaklar, uykulu popo veya korkunç koşucuların midesi çirkin kafasını arkaya çekebilir. Pittsburgh Üniversitesi Tıp Merkezi’nde spor tıbbı yardımcı doçenti Aaron V. Mares, “Egzersiz yapmak her zaman düzgün yelken değildir” diyor. “Yol boyunca, kilometrelerce giriş yaparken, yeni başlayanlardan sporculara herkes belirli rahatsızlıklara duyarlı olabilir.” İşte karşılaşabileceğiniz dört belirtinin yanı sıra olası nedenleri ve her birinin nasıl en aza indirileceği.

1/ kardiyo sırasında kaşıntı cilt
Neye benziyor: Kollarınızda, bacaklarınızda ve hatta tüm vücudunuzda kaşıntılı bir his.

Ne olabilir: Kan damarlarını genişletmenin zararsız bir yan etkisi. Egzersiz sırasında kalp atış hızınız ve kan akışınız arttığında, hücreleriniz histamin adı verilen bir bileşiği serbest bırakır. Bu, kılcal damarlarınızın genişlemesine neden olur, bu da kaşıntılı bir hissi tetikleyebilir.

Nasıl en aza indirilir: “Histamin salımı yeni başlayanlarda daha yaygın olma eğilimindedir” diyor Mares. “Umarım, egzersiz ilerledikçe ortadan kalkar.” Kaşıntı devam ederse, sık sık gözden kaçan diğer nedenleri dışladığınızdan emin olun. Mares, “İnsanlar [kaşıntıya neden olabilecek] basit şeyleri unutma eğilimindedir: deterjanlar, malzeme tahriş edici maddeler ve yiyecekler” diyor Mares. Tüm suçlular dışlandı ve bacaklar hala kaşıntılı mı? Doktorunuza danışın.

2/ feet eliptik üzerinde uyuyakalmak
Neye benziyor: Ayaklarınızda uyuşma.

Ne olabilir: Eliptik’in hareketi ayaklarınızı daha topraklanmış tutar; Bu sabit pozisyon uykulu ayaklara neden olabilir.

Nasıl en aza indirilir: Spor ayakkabılarınızı kontrol edin. Ayak konumlandırma veya form hakkında çok fazla şey yapamasanız da, durumu tam anlamıyla pastlamak için elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Mares, “Uygun ve yastıklı ayakkabılar giydiğinizden emin olarak plantar sinirlerin sıkışmasını sınırlandırın” diyor. Ayakta dururken, en uzun ayak parmağınızın ucundan ayakkabının kenarına kadar yaklaşık yarım inçlik bir alan olmalıdır. Ayrıca yastıklanmış ve ayağınızın doğal olarak hareket edebileceği kadar esnek olmalıdır.

Kürek çekerken 3/ uyuşma poposu
Neye benziyor: Birkaç çekişten sonra arkanızı hissedemezsiniz.

Ne olabilir: “Posteriorunuzda duygu eksikliği genellikle siyatik sinirin ve alt sırt/kalça bölgesindeki sinirlerin sıkışmasından kaynaklanmaktadır” diyor Mares.

Nasıl en aza indirilir: “Alt lomber sakral sinirleri etkileyen bir alt sırtınız varsa ve kürek çekmek, ne kadar ileriye doğru büküldüğünüzü sınırlamayı deneyin” diyor Mares. Sırtınız sağlıklıysa, yastıklı bisiklet şortlarını düşünün. “Yeterli dolgunuz olmayabilir,” diyor Mares.

4/ Koşucuların Midesi
Nasıl hissettiriyor: Bulantı, kusma, mide ağrısı ve ishal dahil olmak üzere çeşitli sindirim semptomları.

Ne olabilir: “Bazen sadece sinirler, bir maraton koşmaya hazırlanırken” diyor Mares. “Bazen yiyecek ve diyetle ilgilidir, bu yüzden egzersiz yaptığınız zaman ne zaman ve ne yediğiniz bir rol oynayabilir.” İlaç aynı zamanda bir tetikleyici olarak da işlev görebilir. “Anti -iltihap almak mide astarını tahriş edebilir” diyor Mares. “Bazı takviyeler gibi.” Egzersiz yapmadan önce onları almaktan kaçının.

Nasıl en aza indirilir: Akıllı yiyin. Pittsburgh Üniversitesi spor diyetisyeni Katherine Hopkins, “Karbonhidrat bakımından yüksek, karbonhidrat ve lif ve yağ bakımından düşük bir şey alın” diyor. “Tam yağlı yoğurtlu bir kase kepeği olmak yerine, biraz şurup ve biraz çırpılmış yumurta ile bazı krepler var – hızlı bir şekilde sindirecek ve yaptığınız sarsıcı aktivite açısından herhangi bir bozulmaya neden olmayacak bir şey. ” Kahvaltı insanı değil mi? meyve smoothie ile yakıt; İçecekler bazen daha kolay düşebilir.

Bu bilgi sadece eğitim amaçlıdır ve tıbbi tanı veya tedavinin yerini almaz. Bu bilgileri bir sağlık problemini veya durumunu teşhis etmek veya tedavi etmek için kullanmamalısınız. Diyetinizi değiştirmeden, uyku alışkanlıklarınızı değiştirmeden, takviyeleri almadan veya yeni bir fitness rutini başlatmadan önce her zaman doktorunuza danışın.

Stephanie Smith

Stephanie Smith, Fitbit’in fitness editörüdür. Bir New York City yerlisi ve Missouri Üniversitesi Grad olan Stephanie, erkek sağlığı, erkek fitness, günlük yanık, Active.com, Eathis ve Bodybuilding.com dahil olmak üzere bir dizi satış noktası için makaleler yazdı. Fitbit kullanıcılarına sağlık ve fitness mesajını ve adım atmanın önemini yaymaktan heyecan duyuyor. İnsanları hareket etmeye teşvik etmediğinde, kapalı bisiklet, hayvan-shelter gönüllülüğü ve vejetaryen yemeklerden hoşlanır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.